Witamy serdecznie na stronach Konsulatu Honorowego Republiki Chile w Gdyni.

2.jpg
3.jpg
1.jpg
4.jpg

Siedziba Konsulatu

81-519 Gdynia
ul. Obr. Westerplatte 14
tel. +48 58 716 20 78
mail: konsulatchile@poczta.onet.pl
godziny przyjęć:
poniedziałek , wtorek: 10 - 12
Konsul Honorowy: Marek Stefan Listowski
Sprawy pilne 24 / h. tel. +48 602 76 78 43
mail: marek.stefan.listowski@gmail.com

Informacje

Uwaga!!!

Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni .
Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały w celu podjęcia pracy lub nauki .

Sprawy wizowe załatwia wyłącznie Konsulat w Warszawie.

Konsulat w Gdańsku zajmuje się pomocą w sprawach pilnych obywatelom Chile przebywającym w Polsce na terenie województw : pomorskiego , zachodnio -pomorskiego i warmińsko -mazurskiego.

El Consulado de Honorario de Chile en la ciudad de Gdańsk prestará servicios a través de su número telefónico +48 602767843. El servicio es las 24 horas (se atenderá solamente en inglés) y exclusivamente para llamadas de emergencia que sean de extrema gravedad, así mismo únicamente nacionales chilenos en Polonia – en las regiones (voivodatos) de Pomerania (pomorskie), oeste de Pomerania (zachodniopomorskie) y Warmia y Masuria (warmińsko-mazurskie). En caso de no responder o ser atendidos, enviar por favor un mensaje de texto o sms, dando las informaciones más importantes y/o refeririendo cuál es la necesidad de ayuda. Para conocer sobre los horarios de atención de la Embajada de Chile en Polonia – marque la etiqueta Ambasada

Ustrój

Chile podzielone jest na dwanaście regionów plus Metropolię Santiago będącego stolica i siedzibą rządu. Zarządy miejskie, na czele z burmistrzami wybieranymi na czteroletnią kadencje w drodze bezpośredniego głosowania, są obecnie odpowiedzialne za usługi pierwszej pomocy, oraz szkoły tak państwowe jak i prywatne. WŁADZA WYKONAWCZA jest sprawowana przez prezydenta wybieranego na kadencje sześcioletnią. WŁADZA USTAWODAWCZA spoczywa w Chile w Kongresie Narodowym mającym siedzibe w portowym miescie Valparaiso. 46-ściu Senatorów i 120-stu Posłów posiada nadzór i dzieli się obowiązkami legislacyjnymi z władza wykonawczą. WŁADZA SĄDOWNICZA jest niezawisła i odpowiada za administracje sądownictwa. Jest sprawowana 17-sto osobowy Sąd Najwyższy, który wybiera Sędziego Głównego co 3 lata.